Як правильно підібрати робоче взуття?
У виборі повсякденного взуття основним чинником є комфортність, розмір та зовнішній вигляд. А для вибору робочого взуття, крім наведених властивостей, слід звернути увагу на захисні функції. Для цього необхідно визначати негативні фактори, які можуть зашкодити під час виробничого процесу. Як правило, це - механічні ураження, вібрація, низькі або високі температури, ковзка/травматично-небезпечна поверхня, надмірна вологість, ураження електричним струменем.
Робоче взуття класифікується по категоріям безпеки, відповідно до ступеня захисту. Також існує поділ на професійне та захисне.
Професійне взуття виконує основні захисні функції, але не забезпечує захист від механічних та термічних ушкоджень, а також призначене для виконання певних робіт.
Для професійного робочого взуття властиве маркування:
- O1 - закрита п’яткова частина, антистатичне, амортизуюча вставка, стійкість до ковзання, без металу
- O2 - закрита п’яткова частина, антистатичне, амортизуюча вставка, стійкість до ковзання, стійкість до проникнення/поглинання води, без металу
- O3 - закрита п’яткова частина, антистатичне, амортизуюча вставка, стійкість до ковзання, стійкість до проколів та проникнення/поглинання води, без металу
- O4 (гумове взуття) - закрита п’яткова частина, антистатичне, електроізоляційне, амортизуюча вставка, стійкість до ковзання, без металу
Рекомендовані сфери застосування:- O1, O2 -для робіт без особливих вимог, де важливим фактором буде зручність та легкість взуття.
Актуальні для використання на підприємствах харчової промисловості. - O3 - використовується для робіт у невиробничих галузях, наприклад під час сантехнічних робіт, рекомендується для складських/логістичних робіт, а також харчова галузь.
- O4 - підходять для захисту від вологи та виробничих забруднень.
Рекомендуються для робіт на вулиці чи всередині приміщення, наприклад на городі чи в саду тощо.
Основні регламентовані вимоги до робочого взуття:- Дизайн визначає висоту верху та п'яткову частину взуття.
- Водовідштовхувальні властивості чи стійкість до води, захист від теплового випромінювання, міцність, захист від іскор та бризок металу визначають властивостями матеріалу виробу.
- Наявність захисного підноска забезпечує захист від механічних травм
- Стійкість проти ковзання (SRA, SRB, SRC):
- SRA: керамічна плитка/миючі засоби
- SRB: сталева плита/гліцерин
- SRC: керамічна плитка/миючі засоби і сталева плита/гліцерин
- Стійкість підошви до проколів
- Стійкість до масел і нафтопродуктів
- Антистатичні властивості
- Наявність амортизуючої вставки, що забезпечує поглинання енергії в п’ятковій частині